Obraz Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata

Barokowy obraz pochodzi z Włoch lub Hiszpanii, jest dziełem nieznanego malarza. Przedstawia Maryję trzymającą na prawym ramieniu Dzieciątko Jezus i podtrzymującą jednocześnie wespół ze swym Synem kulę ziemską. Lewa ręka Maryi dzierży berło, które jest symbolem panowania. Obok wspomnianej obecności Jezusa Chrystusa w lewym górnym rogu wymalowana jest postać Boga Ojca, Stwórcy świata zsyłającego gołębicę – symbol Ducha Świętego.

Wizerunek Maryi zdobi srebrna sukienka z XVIII w., w którą wkomponowano korony Syna i Matki.

Obraz ten pochodzi z połowy XVII w.

W kościele parkowskim od wielu lat kwitnie kult Matki Boskiej związany z tym właśnie obrazem, świadczą o tym stare wota (niektóre jeszcze z XVII w.) i zapiski w księgach wizytacyjnych Diecezji Poznańskiej z początku XVIII wieku.

DSC_0214
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!